Програмування, як середовище для творчості

 Створювати творчі проекти, інсталяції можна практично у будь-якому середовищі програмування на будь-якій доступній мові. При цьому кожна мова, кожне середовище, кожна бібліотека має свої особливості, обмеження і свій підхід до створення програм.

Творчість програмування починається в той момент, коли ти починаєш вирішувати задачі, які тобі поставив твій учитель, але тобі здалося, що в даній задачі можуть бути інші рішення, набагато цікавіші.. Тобто коли ти займаєшся своїм власним проектом або ж вивчаєш програмування і просто експериментуєш.  

Експериментування у програмуванні – це творчість. І  ти можеш у пошуках програмного коду, знайти набагато більше інформації, ніж тобі пропонує викладач. І розвинути свої здібності.

Тільки ти вирішуєш, яким шляхом йти. Розв'язувати задачу  просто, коли ти пишеш код, який не містить в собі жодного цікавого алгоритму, а являється, по суті, купою умовних операторів, чи поєднати функції та зробити код набагато простішим. 

Творчість починається тоді, коли ти починаєш думати  про спосіб підвищити якість твого програмного продукту. Пропонуєш свої вдосконалення і свої рішення.

Тому творчість - це коли ти шукаєш нові рішення або намагаєшся урізноманітнити ті рішення, які вже існують, обираєш краще і намагаєшся отримати задоволення від того, що ти робиш, і що в тебе все виходить. 

Даючи відповідь на запитання, чи є програмування творчістю,  однозначно вважаю, що це так. Ця професія творча, але за умови, коли ми щось робимо, знаходимо креативні рішення. 

Багатьом здається, що програмування — це математично точна наука, що підкорюється певному зведенню правил, які просто досить добре вивчити. Частково це так. Насправді від вас буде потрібно величезна здатність до творчості, сміливість і дух експериментаторства. Новий проект представляє собою чисте полотно, на якому ви з допомогою команд створюєте малюнок майбутньої програми. Процес програмування зажадає від вас не менше творчих зусиль, ніж написання картини або роману.

Тут кожен ваш крок буде призводити до ланцюжку наступних, а кожна подія буде мати свою причину. Процес налагодження програми схожий на рішення складної логічної задачі, при якому вам доведеться перетворитися на справжнього детектива, який скрупульозно шукає причини тої чи іншої помилки. Величезну частину свого часу ви будете присвячувати саме пошуку помилок коду. 

Ще одним заохоченням програмувати є  рівень доходу людей, зайнятих у цій галузі. Звичайно, далеко не всі програмісти вигадують успішні стартапи, за одну ніч втілюють свою ідею в коді, а вранці прокидаються мільйонерами. Але спробувати варто. Навіть для того, щоб перевірити, подобається ця справа вам, чи ні.

Алгоритми – основа програмування. Деякі з них прості, інші для розуміння вимагають особливих знань. Сучасне програмування зменшило число рутинних операцій в процесі створення ПЗ, що звільнило програмісту час для вирішення корисніших завдань. 

Навчання не закінчується після освоєння базових знань мови програмування. До того ж, вивчити базовий синтаксис мови не так складно, складно навчитися застосовувати його на практиці.

Програмування – це своєрідне мистецтво. Програмісти занурюються в створення сайтів, програм та ігор, як письменники занурюються в написання романів. Програмування дозволяє висловити свою творчу ідею. Не потрібно розділяти на гуманітарних та точних людей, ресурси людського мозку досить широкі. Кожна людина може розшири свої можливості, головне – праця! 

Класифікація мов програмування

Мова програмування - це мова, створена для розроблення програм, які призначено для виконання на комп'ютері.
Перше, на що звертаємо увагу - на складові мов програмування:


Друге, на що звертаємо увагу - класифікація мов програмування:


Класифікують мови програмування наступним чином:

  • Мови низького рівня

  • Мови високого рівня.

Мова низького рівня - це мова програмування, призначений для певного типу комп'ютера і відображає його внутрішній машинний код.

Мова високого рівня - це мова програмування, призначена для задоволення вимог програміста; вона не залежить від внутрішніх машинних кодів комп'ютера будь-якого типу.

Ще одна поширена класифікація мов програмування  - мови ділять на процедурні (вживаються також терміни імперативні і структурні ), об'єктно-орієнтовані, функціональні і логічні.  

У процедурних мовах програма явно описує дії, які необхідно виконати, а результат задається тільки способом отримання його за допомогою деякої процедури, яка представляє собою певну послідовність дій. В цю велику групу входять, наприклад, ПАСКАЛЬ, С. 

У функціональних мовах програма описує обчислення деякої функції. Зазвичай ця функція задається як композиція інших, більш простих, ті в свою чергу розкладаються на ще більш прості.

У логічних мовах програма взагалі не описує дій. Вона задає дані і співвідношення між ними. Після цього системі можна задавати питання. Машина перебирає відомі і задані в програмі дані і знаходить відповідь на питання. 

Мови об'єктно-орієнтованого програмування містять конструкції, які дозволяють створювати об'єкти, класи. методи.

До  мов високого рівня належать: Pascal, Delphi, C#, C++, Java, Python.

До процедурних мов належать: Fortran, Algol, Pascal, Basic.

До об'єктно-орієнтовних мов належать:  Java, Python, C++.

До універсальних мов належать: Pascal, C++ ,  C#, Python, Java.

Мова Python підтримує об'єктно-орієнтований і процедурний методи програмування.

За допомогою цієї мови можна: розв'язувати математичні задачі, створювати зображення, розробляти веб-сайти, працювати з реляційними базами даних.

Містить підтримку багатьох модулів. Наприклад, модуль tkinter дає змогу реалізовувати графічний інтерфейс і інтерфейс користувача.



Коментарі